• 1
  • 2
  • 3
środa, 23 grudzień 2020 14:00

Lodowiska w Augustowie nie będzie

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Dnia 26 grudnia miało zostać otwarte augustowskie lodowisko. Niestety plany spełzły na niczym i mieszkańcy muszą obejść się smakiem. W tym roku nie będzie możliwości udania się na ślizgawkę. Dlaczego?

Plany otwarcia augustowskiego lodowiska były. Miejska ślizgawka miała rozpocząć działalność w drugi dzień świąt, czyli w najbliższą sobotę (26 grudnia). Wielu mieszkańców już zacierało ręce mając nadzieję na dodatkową rozrywkę. Niestety okazało się, że lodowisko nie zostanie otwarte, a ci, którzy planowali udać się na łyżwy, teraz muszą obejść się smakiem. Co się stało?

Chodzi oczywiście o obostrzenia wprowadzone przez rząd, które zaczną obowiązywać od dnia 28 grudnia i potrwają do 18 stycznia. Rozporządzenie mówi bowiem, że ograniczenia spowodowane koronawirusem dotyczą również obiektów sportowo-rekreacyjnych. W związku z tym dyrekcja Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie podjęła decyzję, że nie otworzy miejskiej ślizgawki. Teoretycznie lodowisko mogłoby działać do 28 listopada, ale rozpoczynanie jego funkcjonowania, a po dwóch dniach zamknięcie obiektu byłoby po prostu nieopłacalne.

Należy pocieszać się jednak faktem, iż lodowisko w Augustowie będzie przygotowane na otwarcie już od 18 stycznia 2021 roku. Jeśli tylko pozwolą na to przepisy, wtedy ślizgawka zostanie udostępniona mieszkańcom.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot