• 1
  • 2
  • 3
środa, 23 grudzień 2020 16:27

Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do augustowskiego urzędu miasta [ZDJĘCIA]

Napisane przez RED
Mirosław Karolczuk Burmistrz Miasta Augustowa / Facebook Mirosław Karolczuk Burmistrz Miasta Augustowa / Facebook

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Urzędu Miejskiego w Augustowie. Przekazali je uroczyście burmistrzowi miasta harcerze. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia.

Burmistrz Miasta Augustowa przyjął na swoje ręce Betlejemskie Światło Pokoju. Przekazali mu je, zgodnie z tradycją, harcerze. Jaka jest idea tej pięknej akcji?

Cała historia rozpoczęła się w Betlejem, gdzie urodził się Jezus Chrystus. Tam, w Grocie Narodzenia Pańskiego, płonie wieczny ogień, od którego corocznie odpala się jedną malutką świeczkę. Jej płomień obiega cały świat, a przenoszony jest przez skautów w wielkiej sztafecie biegnącej przez kraje oraz kontynenty. Nie zdarzyło się jeszcze, aby coś zakłóciło tę piękną tradycję, która jest symbolem pojednania między narodami.

W Polsce akcja trwa od 1991 roku, a prowadzą ją harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach. Druhowie niosą będące symbolem pokoju Światło, przekazując je parafiom, szkołom, szpitalom i urzędom. Roznoszą je także do domów mieszkańców miast.

Źródło: UM Augustów / Mirosław Karolczuk - Burmistrz Miasta Augustowa / Facebook

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot