• 1
  • 2
  • 3
środa, 23 grudzień 2020 17:31

Nietrafione prezenty

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Bardzo wielu z nas ma kłopot z wymyśleniem odpowiedniego prezentu dla bliskich. W związku z tym często dochodzi do wręczenia upominku, który okazuje się nietrafiony. Są jednak na to rozwiązania!

Z badań wynika, że aż 61 procent Polaków ma dylemat, co podarować najbliższym pod choinkę. Obawiają się, że nie trafią z rozmiarem czy kolorem albo prezent nie spodoba się obdarowanemu. Co więcej, zdecydowana większość ankietowanych osób, bo aż 70 procent badanych przyznaje, że sami też kiedyś dostali nietrafiony prezent. Aby uniknąć tego typu sytuacji warto poszukać rozwiązania, które będzie uniwersalne, zarówno dla kupujących prezent, jak i dla obdarowanych. Co to może być?

Coraz częściej jako prezent pod choinkę wybiera się karty podarunkowe, które można zrealizować w jednym konkretnym lub kilku sklepach. Dzięki takiej karcie obdarowany może zdecydować, kiedy wykorzysta prezent, wybrać kolor, rozmiar, markę itp. Badanie pokazało, że większość respondentów byłaby zadowolona z otrzymania karty podarunkowej. Swoje preferencje tłumaczyli dużą elastycznością wyboru.

Największym zainteresowaniem cieszą się karty podarunkowe do sklepów, które są znane na rynku albo lubiane przez obdarowanych, zaś wartość wybieranych kart zależy od marki i zasobności portfela osoby robiącej prezent. Najczęściej wybierane są karty, które pozwalają na zakup multimediów, produktów z oferty marek modowych, ale także do sklepów spożywczych.

Oprócz kart podarunkowych, w tym roku wśród najchętniej kupowanych prezentów są książki (31 procent) filmy i muzyka (28 procent) oraz kosmetyki i odzież (27 procent). W tym roku 17 procent badanych deklarowało zakup elektroniki, a 16 procent zamierzało postawić na gry i konsole.

Źródło: newseria.pl

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot