• 1
  • 2
  • 3
piątek, 25 grudzień 2020 13:51

Seniorzy zostali połączeni na święta z bliskimi

Napisane przez ŁW

W Wigilię zakończyła się pierwsza faza operacji "Łączymy na święta". Dzięki niej kilkudziesięciu seniorów przebywających w szpitalach i DPS-ach mogło nie tylko porozmawiać, ale i zobaczyć swoje rodziny.

 

 Święta Bożego Narodzenia przepełnione są rodzinną atmosferą. Niestety, nie wszyscy mogą jej doświadczyć w warunkach pandemii. Dlatego żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej wykorzystali nowoczesne technologie, aby zapewnić namiastkę świątecznej atmosfery seniorom, którzy z powodu choroby lub reżimu sanitarnego są z dala od swoich rodzin.

Od poniedziałku Terytorialsi odwiedzili dziesięć placówek (szpitali, domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych), które zgłosiły zainteresowanie akcją. W ramach operacji "Łączymy na święta" kilkudziesięciu seniorów skorzystało z wideorozmowy z bliskimi. Żołnierze zapewnili sprzęt niezbędny do połączenia oraz pomagali seniorom w korzystaniu z urządzeń. Rozmowy były przepełnione uczuciami, nierzadko wywoływały wzruszenie, a zawsze ogromną radość.

W ramach akcji wsparcie niósł także kapelan 14 batalionu lekkiej piechoty.

W tym tygodniu Terytorialsi realizowali pierwszą faza operacji "Łączymy na święta". Druga faza zaplanowana jest od 4 do 6 stycznia, w okresie świąt prawosławnych.

 

kpt. Łukasz Wilczewski

Gruby Benek