• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 28 grudzień 2020 14:03

Mieszkańcy regionu dzielą się żywnością

Napisane przez CR
fot.: Anna Augustynowicz fot.: Anna Augustynowicz

Po raz kolejny białostockie organizacje pozarządowe m.in. Fundacja Spe Salvi oraz Stowarzyszenie „Ku Dobrej Nadziei” prowadzą zbiórkę żywności. Akcja ma na celu przekazanie jedzenia, które zostało po świętach, osobom samotnym oraz bezdomnym.

 

Jak powiedziała Monika Lewko z Fundacji Spe Salvi jedzenie należy dostarczyć do bezpłatnego punktu wymiany żywności – białostockiej Jadłodzielni, mieszczącego się przy ul. Krakowskiej 1. Dodała, że inicjatywa wesprze osoby ubogie, które nie są w stanie zapewnić sobie podstawowych produktów i środków do życia.

Żywność zapakowana fabrycznie jest przyjmowana od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00 oraz w soboty od 9:00 do 14:00.
Stowarzyszenie „Ku Dobrej Nadziei” również zachęca do przynoszenia świątecznych potraw, które można zostawić w Ośrodku Wychodzenia z Bezdomności „Zakątek Nadziei” przy ul. Grunwaldzkiej 76.

- Stowarzyszenie prowadzi noclegownię dla osób bezdomnych, natomiast niestety organizacja nie posiada środków na zapewnienie żywności podopiecznym. W tej sytuacji liczymy na darowizny oraz pomocny gest ludzi dobrej woli, którzy zechcą dostarczyć do naszej organizacji wigilijne posiłki. Jest to olbrzymie wsparcie dla osób, które są samotne i z wielką chęcią zjadłyby taką świąteczną potrawę - mówi Elżbieta Żukowska-Bubienko, prezes stowarzyszenia "Ku Dobrej Nadziei" w Białymstoku.

Ośrodek jest otwarty przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce marnuje się około 9 mln ton żywności rocznie. 

 

tekst: Cezary Rutkowski
Źródło: Wrota Podlasia

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot