• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 28 grudzień 2020 14:40

Wiózł pięcioro dzieci bez fotelików i pasów. Był kompletnie pijany

Napisała
pixabay.com pixabay.com

O tym, że prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości nadal jest plagą na polskich drogach, przekonała się po raz kolejny podlaska policja, zatrzymując do kontroli kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość na szosie. Okazało się, że mężczyzna narażał nie tylko siebie – w samochodzie wiózł bowiem pięcioro dzieci.

We wsi Nowa Kubra na Podlasiu policja zatrzymała kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość o prawie 30 kilometrów na godzinę. Podczas kontroli okazało się, że pijany 46-latek, który miał prawie 2 promile alkoholu we krwi, wiezie w samochodzie pięcioro dzieci. Najmłodsze z nich miało 4 lata. Żadne z nich nie siedziało w foteliku ani nie miało zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Nieodpowiedzialny kierowca przewoził aż pięcioro pasażerów, do czego również nie było przystosowane jego auto. Za prowadzenie auta będąc pod wpływem alkoholu, a także za narażenie na utratę zdrowia i życia własnych dzieci, 46-latkowi grozi pięć lat więzienia.

Źródło: polsatnews.pl

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek