• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 28 grudzień 2020 17:00

Największy opłatek wigilijny!

Napisane przez AS
Nadleśnictwo Augustów Nadleśnictwo Augustów

Staropolskim zwyczajem w dzień wigilijny przygotowujemy „opłatek” dla naszych zwierząt. Powszechne jest wysypywanie ziarna i wieszanie kawałków słoninki dla sikorek i innych gatunków ptaków. Nasze pieski, kotki, chomiki i wszelkie inne zwierzęta domowe dostępują „zaszczytu” ubierania „po ludzku” w kolorowe ubranka i czapeczki.

Nadleśnictwo Augustów biorąc pod uwagę zimę (o ile możemy w tym roku mówić o zimie) wzorem lat ubiegłych przygotowało opłatek z kory sosnowej dla jeleni i łosi . Specjalnie ścięto drzewa sosnowe (na powierzchniach ujętych do zabiegów hodowlanych) i pozostawiono je do zgryzania. Łącznie przygotowaliśmy już 50 ha co czyni nasze zabiegi największym opłatkiem wigilijnym jaki jest znany w okolicy!

Jak widać na zdjęciach jelenie nie poczekały na wigilję  i już łamią się z nami opłatkiem sosnowym.

Mamy nadzieję, że 24 grudnia wieczorem rozlegnie się w lesie  głośne „dziękujemy i życzymy wszelkiej pomyślności „ wyryczane przez jelenie”. Wszak wszyscy mówią tego wieczora ludzkim głosem.

Autor: Adam Sieńko

Źródło: Nadleśnictwo Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot