• 1
  • 2
wtorek, 29 grudzień 2020 14:08

Uwaga! IMGW ostrzega

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenie dla sześciu powiatów województwa podlaskiego. Na liście znalazł się również powiat augustowski. Na co należy uważać dzisiejszej nocy oraz poranka?

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczące możliwości wystąpienia oblodzenia. Może ono wystąpić w związku z tym, że temperatura minimalna osiągnie około 0°C, zaś temperatura minimalna gruntu około 2°C. Stopień zagrożenia określono jako pierwszy.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu” – możemy przeczytać w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie obejmuje powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, sejneński, suwalski oraz Suwałki. Niekorzystne warunki mogą pojawiać się od godziny 0:00 dnia 30.12.2020 do godziny 09:00 dnia 30.12.2020. Prawdopodobieństwo wystąpienia „ślizgawki” synoptycy oceniają na 70 procent.

Źródło: IMGW

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.