• 1
  • 2
  • 3
środa, 30 grudzień 2020 13:50

Dziś szczepienia w Augustowie

Napisała

W minioną sobotę szczepionki na Covid-19 trafiły do Polski. Jak się okazało, jest spora grupa chętnych na przyjęcie specyfiku. Dziś (30 grudnia) odbywają się szczepienia w Augustowie.

Pierwszą grupą, która zostaje poddana szczepieniom przeciwko koronawirusowi są pracownicy opieki medycznej. Wczoraj (29 grudnia) zostali zaszczepieni medycy ze Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach. Tamtejsza placówka otrzymała 150 dawek preparatu, a chęć zaszczepienia się wyraziło 300 z 730 osób.

Dziś (30 grudnia) szczepionkę przyjmują medycy z Augustowa. W placówce covidowej w tym mieście do zaszczepienia się zgłosił się praktycznie cały personel. Preparat jest podawany wszystkim pracownikom służby zdrowia, którzy nie chorują i nie gorączkują.

W poniedziałek (4 stycznia) szczepienia będą się odbywać w szpitalu w Sejnach. Dyrekcja placówki jest na etapie zbierania chętnych. Jak do tej pory zgłosiło się tam 111 osób.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot