• 1
  • 2
  • 3
środa, 30 grudzień 2020 15:30

Tej nocy zachowaj ostrożność!

Napisała

Wydano kolejne ostrzeżenie, które tym razem dotyczy ośmiu powiatów województwa podlaskiego. Czego tym razem dotyczy komunikat i na co trzeba uważać?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, w którym komunikuje o możliwości wystąpienia oblodzenia na drogach ośmiu powiatów województwa podlaskiego. Stopień zagrożenia określono jako pierwszy.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie opadów deszczu i deszczu ze śniegiem oraz po ich wystąpieniu. Temperatura minimalna około 0°C, temperatura minimalna gruntu około -2°C” – można przeczytać w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie zostało wydane dla powiatów: augustowskiego, grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, sejneńskiego, suwalskiego oraz dla Suwałk i Łomży.

Oblodzenie na drogach może występować od godziny 00:00 dnia 31.12.2020 do godz. 08:00 dnia 31.12.2020. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego niekorzystnego i niebezpiecznego zjawiska to aż 80 procent.

Źródło: IMGW

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot