• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 31 grudzień 2020 13:20

Dom wypełniony nielegalnymi papierosami

Napisane przez KZ

 Tytoniową kontrabandę wartą blisko 800 tys. zł ujawnili wczoraj (30.12.2020 r.) na prywatnej posesji funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sejnach.

 

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że na jednej z posesji w powiecie sejneńskim mogą być magazynowane nielegalne papierosy. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i garażu funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach przy wsparciu sejneńskich policjantów ujawnili  ponad 56 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości blisko 800 tys. złotych. Papierosy tuż przed ich ujawnieniem właścicielka posesji próbowała ukryć w różnych miejscach w domu takich jak  zmywarka czy piec centralnego ogrzewania.

37- letnia kobieta i 41 - letni mężczyzna, właściciele posesji zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego, za które grozi wysoka grzywna i utrata nielegalnego towaru.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w 2020 roku ujawnili w sumie nielegalne papierosy warte ponad 38,9 mln złotych.


 mjr SG Katarzyna Zdanowicz

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot