• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 04 styczeń 2021 17:42

Cielaki utknęły na biebrzańskich bagnach

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Dziś (4 stycznia) strażacy zostali wezwani do nietypowej akcji ratowniczej. Na biebrzańskich bagnach utknęło stado cieląt. Zwierzęta były w prawdziwych tarapatach, ponieważ znalazły się w trudno dostępnym miejscu, przez co akcja ratownicza była skomplikowana.

Łomżyńska straż pożarna została dziś rano wezwana do dość nietypowej akcji ratowniczej. Właściciel stada cieląt poinformował, że jego zwierzęta utknęły na biebrzańskich bagnach niedaleko miejscowości Rutkowskie w gminie Wizna.

Najprawdopodobniej cielaki przepłynęły przez rzekę na drugą stronę i nie mogły wrócić. Straż pożarna chciała przetransportować zwierzęta z powrotem, zaganiając je do promu. Akcja była utrudniona z powodu niskiej temperatury oraz miejsca, w którym znalazły się cielęta. Nie można tam było bowiem wjechać samochodami, dlatego do działań wkroczył specjalistyczny pojazd Sherp, który potrafi jeździć po bagnach. Strażacy wykorzystywali również dron.

Niestety zwierząt nie zdołano uratować. Po kilkugodzinnej akcji udało się wprawdzie odnaleźć stado ośmiu cielaków, jednak na widok strażaków zwierzęta uciekły.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot