• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 07 styczeń 2021 14:42

Ślizgawka na augustowskich drogach

Napisała
pixabay.com pixabay.com

W Augustowie można już poczuć prawdziwy zimowy klimat. Są tego jednak plusy i minusy. Zdecydowanym plusem są piękne widoki, zaś minus wynika z dość niebezpiecznych warunków, jakie tworzą się w tym czasie na chodnikach i jezdniach. IMGW znów ostrzega przed niekorzystnym zjawiskiem, jakie dzisiejszej nocy może pojawić się na terenie województwa podlaskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla wszystkich powiatów województwa podlaskiego. Komunikat informuje o możliwości wystąpienia zjawiska oblodzenia na drogach.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, temperatura minimalna gruntu od -4°C do -2°C” – możemy przeczytać w ostrzeżeniu wydanym przez IMGW.

Oblodzenie może występować od godziny 00:00 dnia 08.01.2021 do godziny 09:00 dnia 08.01.2021. Prawdopodobieństwo pojawienia się tego niekorzystnego i dość niebezpiecznego zjawiska synoptycy szacują na aż 80 procent.

Apelujemy o rozwagę zarówno kierowców, jak i pieszych!

Źródło: IMGW

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot