• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 07 styczeń 2021 16:52

Gdzie są zaginione cielaki? Poszukiwania trwają

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Kilka dni temu informowaliśmy o stadzie cieląt, które przepłynęło przez Biebrzę i utknęło na bagnach. Akcja ratownicza, której podjęli się strażacy, niestety zakończyła się niepowodzeniem. Do dziś nie udało się ustalić, gdzie przebywają zwierzęta.

Parę dni temu z gospodarstwa w miejscowości Grądy Wielkie koło Jedwabnego uciekło osiem cielaków. Przestraszone jałówki wydostały się z zagrody i przepłynęły przez Biebrzę w miejscowości Rutkowskie koło Burzyna. Zwierzęta znalazły się na grząskim, bagnistym terenie, z którego nie mogły się wydostać, aby przepłynąć z powrotem.

Właściciel stada zgłosił się do straży pożarnej, aby ta udzieliła pomocy zagubionym zwierzętom. Do akcji przystąpiło kilka jednostek, wykorzystano w tym celu również specjalistyczny pojazd Sherp, który potrafi poruszać się po najtrudniejszym terenie. Zaangażowano również drona wyposażonego w kamerę termowizyjną. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz trudny, podmokły teren, część poszukiwań strażacy musieli wykonywać pieszo. W końcu, po kilkugodzinnej akcji, udało się znaleźć cielaki, jednak zwierzęta na widok ludzi uciekły.

Dziś mija kolejny dzień, a jałówek jak nie było, tak nie ma. Istnieją przypuszczenia, że młode krowy uciekły w stronę Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot