• 1
  • 2
piątek, 08 styczeń 2021 13:19

Ty zgłaszasz, my reagujemy - podsumowanie funkcjonowania KMZB

Napisane przez AM
KPP Augustów KPP Augustów

Każdego dnia policjanci weryfikują zgłoszenia przekazywane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Augustowscy funkcjonariusze podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu augustowskiego i sprawdzili, o jakich zagrożeniach najczęściej, w minionym roku, informowali internauci.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, podsumowali  funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na terenie powiatu augustowskiego w 2020 roku. Przez ostatnich 12 miesięcy, mieszkańcy naszego powiatu korzystali z tego narzędzia ponad 1600 razy. Mundurowi potwierdzili 1372  sygnałów zgłoszonych przez internautów, z czego 1328  zagrożeń zostało wyeliminowanych, a 32 przekazano innym instytucjom. Najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, między innymi przekraczania dozwolonej prędkości 522 oraz nieprawidłowego parkowania 251 i nielegalnych rajdów 145. Kolejna grupa zgłoszeń dotyczyła spożywania alkoholu w miejscach publicznych 209, aktów wandalizmu 119,  a także  grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją 116, a także dzikich wysypisk śmieci 52.

Każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Tak było również w przypadku zgłoszeń dotyczących dzikich wysypisk śmieci. Dzielnicowi potwierdzali sygnały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i eliminowali zagrożenia ze swoich rejonów służbowych.

Nielegalne wysypisko śmieci zlikwidowane dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Nielegalne wysypisko śmieci zlikwidowane dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Korzystanie z Mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy korzystać z numerów alarmowych 112.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.