• 1
  • 2
  • 3
piątek, 08 styczeń 2021 17:00

Pijana spowodowała kolizję i próbowała uciec. Zatrzymały ją uczestniczki wypadku

Napisała
KPP Mońki KPP Mońki

Monieccy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwej 31 letniej kierującej renault, która spowodowała kolizję. Nietrzeźwą kierującą ujęły uczestniczki zdarzenia drogowego. Kobieta miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

W miniony wtorek po 12, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w rejonie miejscowości Jasionóweczka. Ze wstępnych ustaleń monieckich mundurowych wynikało, że volvo zderzyło się z renault. Z relacji zgłaszającej jadąca z naprzeciwka kobieta, kierująca renault nagle zjechała na jej pas. Kobieta, aby uniknąć czołowego zderzenia zmuszona była do ucieczki na pobocze drogi. Zjeżdżając na pobocze, pojazdy zderzyły się lusterkami. Po całym zajściu kierująca renault nawet nie próbowała zatrzymać się, odjechała w kierunku Jasionóweczki. Widząc to, kierująca volvo zawróciła za kobietą. Dogoniła ją w miejscowości Jasionóweczka, zajechała jej drogę, zabrała kluczyki od samochodu i powiadomiła Policję. 31 latka była agresywna i za wszelką cenę próbowała uciec z samochodu, jednak kierująca i pasażerka volvo uniemożliwiały jej to trzymając drzwi. Interweniujący policjant od razu wyczuł od kobiety alkohol, miała ona również problem z poruszaniem się. Badanie alkomatem wykazało, że 31 latka miała w organizmie ponad 3 promile. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kobieta odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Źródło: KPP Mońki

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot