• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 11 styczeń 2021 16:15

Koniec problemów z Internetem?

Napisała
pixabay.com pixabay.com

W związku z przystąpieniem samorządu do rządowego programu „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, raz na zawsze mają skończyć się problemy z Internetem w gminie Augustów.

W gminie Augustów szerokopasmowy Internet jest doprowadzony głównie do szkół, zaś indywidualni odbiorcy ciągle nie mają dostępu do szybkich łączy. Wkrótce ma się to jednak zmienić. W związku z przystąpieniem samorządu do rządowego programu „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” w poszczególnych miejscowościach, w miejscach publicznych powstaną hot spoty. W gminie Augustów powstanie 11 tego typu punktów – między innymi w remizach OSP w Rutkach, Netcie, Topiłówce i Kolnicy oraz przy Szkole Podstawowej w Janówce i w parku w Białobrzegach. Co to oznacza dla mieszkańców? Otóż w obrębie tych miejsc będą oni mogli korzystać z sieci zupełnie za darmo. Warunkiem jest jednak to, że użytkowników musi być co najmniej trzydziestu.

Jaki jest koszt tego przedsięwzięcia? Otóż jeden abonament to kwota około 160 zł miesięcznie.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot