Wydrukuj tę stronę
środa, 13 styczeń 2021 12:50

Nie żyje wieloletni proboszcz parafii. Jutro uroczystości pogrzebowe

Napisała
Starostwo Powiatowe w Augustowie Starostwo Powiatowe w Augustowie

Zmarł ksiądz prałat Władysław Podeszwik, długoletni proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jeleniewie. Duchowny pracował również w Augustowie, zaś w ostatnim czasie przebywał w augustowskim Domu Księży Emerytów.

Już jutro (14 stycznia) w Augustowie oraz w Kolnie odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. księdza prałata Władysława Podeszwika. Zmarły miał 88 lat.

Ksiądz Podeszwik pochodził ze wsi Zabiele, pracował jako wikary w Grabowie, Małkini, Zambrowie, Augustowie oraz Grajewie. Był proboszczem w Chlebiotkach, Kobylinie-Borzymach oraz przez bardzo długi okres czasu w Jeleniewie.

Przez wiele lat zaangażowany był w posługę duszpasterską w Bazylice NSJ w Augustowie. Był także członkiem Augustowskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Przez ostatni czas mieszkał w Domu Księży Emerytów w Augustowie. Cały czas wykonywał obowiązki.
Uroczystości pogrzebowe księdza prałata Władysława Podeszwika odbędą się już jutro (14 stycznia). Rozpoczną się o godzinie 17:00 wprowadzeniem ciała do parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie. O godzinie 17:30 odbędzie się czuwanie modlitewne, zaś o 18:00 zacznie się msza św. żałobna pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego.

Pożegnanie duchownego w piątek (15 stycznia) przeniesie się do parafii pw. Św. Anny w Kolnie. O godzinie 12:00 odbędzie się msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Adriana Galbasa, Biskupa Pomocniczego Diecezji Ełckiej, zaś po nabożeństwie nastąpi złożenie trumny w grobie rodzinnym na cmentarzu w Kolnie.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Augustowie