Wydrukuj tę stronę
środa, 13 styczeń 2021 14:24

Zwłoki mężczyzny w jednym z augustowskich mieszkań – nowe fakty

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Wczoraj (12 stycznia) informowaliśmy o tym, że w jednym z mieszkań augustowskiego bloku policja znalazła martwego młodego mężczyznę. Dziś znamy już więcej faktów dotyczących tej sprawy.

Dnia 12 stycznia, podczas interwencji domowej w mieszkaniu znajdującym się w bloku przy ulicy Kasztanowej w Augustowie, policjanci ujawnili zwłoki młodego mężczyzny. Fakt ten potwierdziła nam rzecznik miejskiej policji, pani Kinga Muczyńska.

Sprawa została przekazana Prokuraturze Rejonowej w Augustowie. Wczoraj w Giżycku została przeprowadzona sekcja zwłok zmarłego, w której uczestniczył zastępca prokuratora rejonowego w Augustowie, pan Krzysztof Simonowicz. Dziś (13 stycznia) skontaktowaliśmy się z nim, aby dowiedzieć się więcej szczegółów dotyczących całego zdarzenia.

„W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok biegły nie mógł wskazać bezpośredniej przyczyny zgonu. Będą musiały odbyć się badania toksykologiczne krwi oraz badania histopatologiczne w celu wskazania przyczyny zgonu. Wyniki wyżej wymienionych badań otrzymamy prawdopodobnie w ciągu miesiąca, ponieważ jest to badanie chemiczne, które trwa dość długo” – poinformował nas pan Simonowicz.

Przekazał nam również, że w związku ze sprawą zatrzymany został drugi mężczyzna, który podczas policyjnej interwencji również znajdował się w mieszkaniu na Kasztanowej. Został on zatrzymany, ponieważ posiadał przy sobie narkotyki.

Do sprawy będziemy wracać i na bieżąco informować o nowych faktach.