• 1
  • 2
  • 3
piątek, 15 styczeń 2021 14:32

Nadchodząca noc może być trudna. Wydano ostrzeżenie

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Według prognoz synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dzisiejszej nocy w województwie podlaskim może być bardzo zimno. Wydano ostrzeżenie dotyczące wszystkich powiatów w regionie.

W województwie podlaskim zima rozkręca się na dobre. Śnieg oraz niskie temperatury dają się we znaki. A będzie jeszcze gorzej! Nadchodząca noc zapowiada się srogo – IMGW ostrzega przed silnym mrozem.

Komunikat o możliwości wystąpienia tego zjawiska atmosferycznego wydano dla wszystkich powiatów województwa. Stopień zagrożenia określono na  pierwszy, zaś prawdopodobieństwo wystąpienia silnego mrozu oceniono aż na 85 procent. Ostrzeżenie jest ważne od godziny 20:00 dnia 15.01.2021 do godziny 09:00 dnia 16.01.2021.

„Miejscami prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -17°C do -14°C. Wiatr o średniej prędkości od 7 km/h do 12 km/h” – możemy przeczytać w ostrzeżeniu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wszystko wskazuje na to, że w nocy w naszym regionie będzie bardzo zimno. Apelujemy o ostrożność! Ważne, aby w obliczu takich warunków pogodowych nie pozostawać obojętnym na los innych. Gwałtowny spadek temperatury może być szczególnie niebezpieczny dla życia i zdrowia osób bezdomnych, starszych czy nietrzeźwych, które przebywają na zewnątrz. Warto również zwrócić uwagę na samotnych sąsiadów czy znajomych, ponieważ mogą oni potrzebować pomocy. W takiej sytuacji reagujmy, dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub zgłaszając ją na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie bądźmy obojętni na los innych!

Źródło: IMGW

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot