• 1
  • 2
piątek, 15 styczeń 2021 15:30

Wyniki badań nauczycieli są niepokojące. Czy czeka nas trzecia fala?

Napisała

W ramach powrotu dzieci klas I-III szkoły podstawowej do nauki stacjonarnej, trwa testowanie nauczycieli pod względem zakażenia koronawirusem. Dotychczas uzyskane wyniki są bardzo niepokojące. Czy decyzja o powrocie uczniów do placówek na pewno jest słuszna? Czy w związku z tym w Polsce może nastąpić trzecia fala pandemii?

Jak podał portal RMF24.pl, do tej pory zakażenie Covid-19 potwierdzono u 1688 nauczycieli i pracowników szkół, którzy zostali przebadani w ramach przygotowań do otwarcia od najbliższego poniedziałku klas I-III szkół podstawowych. Wymazy pobrano od ponad 110 tysięcy osób i przebadano ponad 87 tysięcy próbek. Te wyniki nie są zbyt optymistyczne, a nie znamy jeszcze wszystkich. Pozostałe mają być podane do końca tego tygodnia.

Niepokojący jest fakt, że skala zachorowań wykrytych u nauczycieli i pracowników szkół jest aż tak duża. Powrót dzieci do szkół jest realnym zagrożeniem, które może spowodować pojawienie się w naszym kraju trzeciej fali koronawirusa, prawdopodobnie dużo groźniejszej od tej, z którą mieliśmy do czynienia jesienią ubiegłego roku. Przewiduje się, że może to być nawet 40-50 tysięcy zakażeń dziennie.

Decyzja rządu o powrocie dzieci klas I-III szkoły podstawowej do nauki stacjonarnej może spowodować zakażenia pochodne, czyli takie które wynikają z kontaktu między dziećmi i nauczycielami. Jeśli tak się stanie, trzeba być przygotowanym na ponowne, szybkie zamknięcie placówek.

Przypominamy, że od 18 stycznia (poniedziałek), oprócz powrotu do nauki stacjonarnej dzieci z pierwszych trzech klas szkół podstawowych i specjalnych, powrócą również praktyki w szkołach branżowych, zajęcia sportowe w szkołach sportowych, a także konkursy i olimpiady.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.