• 1
  • 2
  • 3
piątek, 15 styczeń 2021 16:11

Pijany 70-latek za kierownicą auta na jednej z augustowskich ulic

Napisane przez RED
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 2 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Pomimo licznych apeli, nadal część kierowców wsiada za kierownicę po alkoholu. Od początku tygodnia policjanci zatrzymali już 2 nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych w środę, po 18 na jednej z ulic w Augustowie. Badanie alkomatem kierowcy mercedesa wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu. 70-latek natychmiast stracił prawo jazdy. Natomiast wczoraj po 15, policjanci na terenie gminy Augustów zatrzymali do kontroli kierującego fordem. Badanie alkomatem 57-latka wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna również stracił prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot