• 1
  • 2
  • 3
piątek, 15 styczeń 2021 17:30

Nielegalny alkohol i papierosy bez akcyzy

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną alkoholu. W mieszkaniu 55-latka, mundurowi zabezpieczyli gotowy nielegalny alkohol oraz papierosy bez polskich oznaczeń skarbowych. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Augustowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Suwałkach, weszli wczoraj na posesję położoną w gminie Sztabin. Mundurowi podejrzewali, że mieszkający tam 55-latek trudni się nielegalnym wyrobem alkoholu etylowego. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli tam kompletną linię służącą do produkcji alkoholu domowym sposobem oraz szklane butelki z zawartością około 8 litrów gotowego już alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli też także blisko 300 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, naraziłoby to Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 7,5 tysiąca złotych. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot