• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 17 styczeń 2021 19:07

Pożar hotelu Amber Bay w Augustowie – najnowsze informacje

Napisała

Dziś (17 stycznia) tuż przed godziną 14:00 doszło do wybuchu pożaru w hotelu Amber Bay w Augustowie. Żywioł rozprzestrzenił się na tak dużą skalę, że do akcji gaśniczej zostało rozdysponowanych kilkanaście jednostek straży pożarnej. Znamy więcej informacji na ten temat.

Ogromny pożar hotelu Amber Bay, położonego przy ulicy Turystycznej nad jeziorem Białym w Augustowie, rozpoczął się tuż przed godziną 14:00 dnia 17 stycznia (niedziela). Skala pożaru okazała się być tak duża, że do akcji gaśniczej trzeba było zaangażować kilkanaście jednostek straży pożarnej z okolicznych gmin. Więcej szczegółów na ten temat przekazał nam aspirant Andrzej Sobolewski ze Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie.

„Do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie o godzinie 13:58 wpłynęła informacja o pożarze obiektu hotelowego przy ulicy Turystycznej. Początek pożaru miał miejsce na poddaszu budynku. Przed przybyciem strażaków personel hotelu przeprowadził ewakuację osób znajdujących się w obiekcie. Było to około 50 osób. W chwili obecnej w akcji uczestniczy 39 zastępów straży pożarnej. Aktualnie pożar jest w miarę opanowany i dogaszany oraz następuje rozbiórka elementów nadpalonych” – poinformował nas pan Andrzej Sobolewski.

„W tej chwili nieznana jest przyczyna wybuchu pożaru. W sprawie wyjaśnienia tej kwestii zostanie powołana komisja specjalna i prawdopodobnie zajmie się tym biegły sądowy” – dodał nasz rozmówca.

Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot