• 1
  • 2
  • 3
środa, 20 styczeń 2021 19:00

Wielkimi krokami zbliża się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Napisane przez RED
WOŚP Augustów WOŚP Augustów

Przez kraj, jak co roku, przetoczy się fala pozytywnej energii, która nie ominie też naszego pięknego miasta.

W ubiegłym roku Augustów przygotował kwestę wraz z Lipskiem. Współpraca sztabu wspaniałych ludzi: wolontariuszy, sponsorów i organizatorów imprez zaowocowała zebraniem imponującej kwoty prawie 142 tysięcy złotych! Czy w tym roku pobijemy ten rekord? Nie wiadomo! Wiemy jednak, że mimo trudnej rzeczywistości zagramy radośnie, z ciepłem w sercach i wiarą, że ludzie chcą pomagać.

Jaki będzie tegoroczny Finał?

Na pewno inny, ale nie mniej pozytywny niż zwykle. Przypominamy, w tym roku wsparcie otrzyma dziecięca laryngologia, otolaryngologia oraz diagnostyka głowy. Gramy, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa, z tego względu większość imprez przeniosła się do Internetu. Będzie ciekawie, radośnie, twórczo i wirtualnie.

Co augustowski sztab WOŚP, prowadzony przez Augustowskie Placówki Kultury, przygotował na Finał?

Aukcje Allegro
Dzieje się już od kilku tygodni. Trwają aukcje Allegro, które cieszą się wielką popularnością. Cały czas można je wspierać, przekazując różne przedmioty na licytacje, bądź je licytując. Nie brakuje gadżetów WOŚP, pięknego rękodzieła, biżuterii oraz „perełki”, jaką jest wspaniała lampa secesyjna, którą na rzecz augustowskiego WOŚP przekazał ze swej oryginalnej kolekcji aktor Janusz Michałowski.

Bieg dla WOŚP
Dla miłośników ruchu, w dniu Finału, WOŚP i Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno – Społeczne organizują II Augustowski Bieg dla WOŚP "Gorące Serca". Wystarczy się zarejestrować, uiścić opłatę startową w kwocie 10 zł (można większą!), która w całości zostanie przekazana na pomoc dzieciom, pobiec, lub po prostu wybrać się na spacer. W tym roku mamy wspaniałych partnerów! Firma JW. Ślepsk nie dość, że funduje opłatę startową dla swoich pracowników, to jeszcze do każdej opłaty startowej swojego pracownika dopłaca dodatkowo 10 zł. Mnożymy dobro razy dwa! Do tego zacnego grona ludzi o hojnych sercach dołączył również Anonimowy Partner, który za każdego zawodnika startującego w biegu wrzuca do skarbonki dodatkowe 10 zł! Do Partnerów biegu dołączyła także firma Augustowianka, która również wesprze naszych wolontariuszy. Trudno będzie usiedzieć w domu między godz. 10.00 a 15.00 wiedząc, że zwykły spacer z rodziną może poważne zasilić kwotę zebraną z biegu. Każdy uczestnik otrzyma piękny medal w kształcie serca.

Co dla najmłodszych?
Orkiestra gra jak zwykle dla dzieci i z dziećmi! Augustowskie teatry Res Humanae oraz Pneumatyczny zapraszają na III Przegląd Teatrzyków Dziecięcych „Scenka”. Wydarzenie odbędzie się online 26 stycznia o godz. 12.30 . Będzie to wspaniała okazja do podziwiania talentu najmłodszych augustowian, którzy mieli odwagę nagrać swój popis i przesłać nagranie organizatorom. Aktorzy gwarantują widzom niezapomniane emocje.
Dzieciom, które chcą zaprezentować swój talent plastyczny sztab WOŚP Augustów przygotował konkurs pod hasłem „Pomaganie jest fajne”. Najciekawsze prace powędrują na finałową wystawę. Więc … kredki w dłoń i do dzieła!
Kolejną atrakcją dla najmłodszych będzie “Koło fortuny”. Na wystawę prac plastycznych oraz “Koło fortuny” zapraszamy w dniu Finału na Rynek Zygmunta Augusta. Nie obędzie się bez nagród i niespodzianek!

Konkurs na hasło!
Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Hożej, jak co roku, również przyłączyła się do Orkiestry. Ogłoszono Konkurs na hasło promujące 29 Finał - „Finał z głową”. Zadanie konkursowe polega na wymyśleniu oryginalnego i niepowtarzalnego hasła, które nawiązywać będzie do tegorocznego Finału WOŚP. Jeśli lubicie główkować i bawić się słowem, jest to oferta skierowana wprost do Was! Najlepsze pomysły zaprezentujemy na stronie WOŚP Augustów, na fanpage’u MBP, na Facebooku, na stronie internetowej MBP oraz przedstawimy w Studiu Finałowym. Uczestnicy zostaną nagrodzeni gadżetami ufundowanymi przez sztab.

Zapełniamy puszki WOŚP!
W kilkunastu punktach na terenie miasta do 31 stycznia stać będą puszki stacjonarne, do których można wrzucać datki. Oto miejsca, w których je znajdziemy: Sklep Junior ul. Nadrzeczna 78, sklepy ASS Społem: „Gamma” Rynek Zygmunta, Market Lipowiec, Market Borki, Market Bystry, „Malwa” ul. Ogrodowa, Przychodnia Eskulap, Stacja paliw INEES ul. Wojska Polskiego 69, sklep MRÓWKA, Piekarnia przy ul. Wypusty 9, Sklep Spożywczo -Piekarniczy przy ul. Wojska Polskiego 8, Sklep KOMPUTRONIK przy ul. Jonkajtysa 4 i Sklep CHORTEN ul. Wojska Polskiego 53. Pamiętajcie, każda, nawet najmniejsza kwota się liczy!

Puszka wirtualna
W tym roku Augustowskie Placówki Kultury założyły e-skarbonkę, do której już można wpłacać dowolne kwoty. Bezpiecznie, bez wychodzenia z domu. Najprościej wejść na stronę wospaugustow.pl i tam za pomocą kilku kliknięć przekazać wybraną sumę, która w całości zostanie przekazana na tegoroczny cel zbiórki.

Kwesta uliczna w dniu finału
To, z czym WOŚP kojarzy się najbardziej, to kwesta uliczna. Zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa 31 stycznia na ulicach Augustowa kwestować będzie 60 wolontariuszy. Maseczki, rękawiczki i przede wszystkim puszki to będą atrybuty tych cudownych ludzi.

Kiermasz słodkości
Tego samego dnia na Rynku Zygmunta Augusta pojawi się również ciastobus, w którym będzie można kupić świeżutkie domowe wypieki. Cały dochód ze sprzedaży powędruje oczywiście do puszki wolontariusza. Ciasta i słodkości będą zapakowane z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych.

Niespodzianki w Finałowy wieczór!

Spektakl
W finałowy wieczór, o godz. 17.00 wystawiony będzie spektakl muzyczny pt. „Królowa dancingu” autorstwa młodego augustowianina Pawła Kondrackiego. Przeboje dwudziestolecia międzywojennego, humor oraz wartka akcja są gwarancją beztroskiej rozrywki. A wszystko w wykonaniu młodych aktorów Teatru Res Humanae pod kierownictwem Bożeny Bendig. Dołączcie do wydarzenia online na Fb.

Koncert
Wojtek Milewski i Przyjaciele to dla miłośników dobrej muzyki idealne zwieńczenie finałowej kwesty WOŚP. Na koncert LIVE online na godz. 19.00 zaprasza Oganizator, muzyk jazzowy rodem z Augustowa - Wojtek Milewski. Tradycyjnie program koncertu będzie opierał się głównie na wykonawcach miejscowych, związanych z działaniami artystycznymi Elżbiety Granackiej oraz zaangażowanych w ciekawy projekt pod nazwą „Blue Flood Project”. Usłyszymy m.in. utwory z repertuaru Nory Jones, Amy Winehouse, Diany Krall, Maryli Rodowicz, zespołu U2, a nawet Boney M. Dodatkową atrakcją będzie występ młodej, świetnie frazującej, 19-letniej wokalistki Tosi Milewskiej w towarzystwie znakomitego i doświadczonego gitarzysty Andrzeja Łanczkowskiego, współtwórcy Browar Blues Band. Ta niezwykle ciekawa formuła koncertu o szerokiej rozpiętości stylistycznej i oryginalnych interpretacjach przygotowanych przez muzycznych przyjaciół Wojtka niewątpliwie znajdzie rzesze odbiorców.

Jak widać, mimo ograniczeń wynikających z pandemii, program 29. Finału WOŚP będzie bogaty i urozmaicony. Do wszystkich wydarzeń można dołączyć poprzez Facebooka. Zapraszamy również na naszą stronę internetową (https://wospaugustow.pl/).
Nawet jeśli świat się zmienił, to Orkiestra wciąż łączy serca i przypomina, że dla pomagania nie ma przeszkód!

Sztab WOŚP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot