Wydrukuj tę stronę
czwartek, 21 styczeń 2021 13:27

Powrót uczniów do szkół w lutym?

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wypowiedział się na temat daty powrotu uczniów do nauki stacjonarnej. Kiedy rząd planuje wykonać taki krok? Czy powrót uczniów do szkół w lutym to realny termin?

W rozmowie z rmf24.pl minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wyraził swoją opinię na temat powrotu uczniów do szkół. Stwierdził, że aktualna sytuacja epidemiczna w Polsce jest dość stabilna, dlatego można powoli myśleć o przywróceniu nauki stacjonarnej. Będzie ona oczywiście, jak podkreślił pan minister, podejmowana w oparciu o aktualne dane dotyczące rozwoju pandemii koronawirusa w naszym kraju.

Powrót uczniów do szkół w lutym – istnieje taka szansa?

Na tę chwilę dzienne liczby zakażonych są na niższym poziomie niż się spodziewano, dlatego też, jeżeli tak pozytywny scenariusz się utrzyma, rząd będzie podejmować decyzje o powrocie uczniów do szkół. Kiedy to nastąpi? Bardzo możliwe, że pierwsze decyzje zapadną już w najbliższym tygodniu.
 
Przemysław Czarnek zdradził, że rozważanych jest kilka wariantów powrotu do nauczania stacjonarnego w Polsce. Podkreślił, że z pewnością nie wszyscy uczniowie od razu wrócą do placówek. W pierwszej kolejności mają to być prawdopodobnie ósmoklasiści oraz maturzyści.

Szczepienia dla nauczycieli – kiedy?

Minister wyraził również swoją nadzieję na to, że jak najszybciej uda się zaszczepić nauczycieli. W tej chwili realnym terminem podania im szczepionki jest drugi kwartał. Jednak, jak wspomniał polityk, walka o przesunięcie tego terminu na pierwszy kwartał cały czas trwa. Na tę chwilę pojawił się problem z dostępnością szczepionek, więc nie wiadomo, czy uda się przyspieszyć cały proces zaszczepień w naszym kraju.