• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 21 styczeń 2021 13:55

Strażacy pomogą w realizacji Narodowego Programu Szczepień

Napisane przez AM

Rząd oraz przedstawiciele państwowej i ochotniczej straży pożarnej podejmują współpracę w realizacji Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19.

KPRM przekaże strażakom środki ochronne potrzebne do przeprowadzenia bezpiecznych i skutecznych szczepień, z kolei członkowie OSP wesprą rząd w edukacji społeczeństwa oraz motywowaniu obywateli do decyzji o przystąpieniu do programu.

18 grudnia list intencyjny w tej sprawie podpisali Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak oraz Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Waldemar Pawlak.

Zgodnie z treścią podpisanego listu intencyjnego, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zobowiązała się do przekazania Związkowi OSP RP środków ochronnych niezbędnych do realizacji procesu szczepień. Koordynacją akcji zajmie się Państwowa Straż Pożarna, natomiast Zarząd Główny Związku OSP RP włączy się w komunikację i edukację społeczeństwa.

Wytyczne dla PSP/OSP w zakresie transportu pacjentów do punktów szczepień jak i personelu medycznego do pacjentów.

Źródło: KPPSP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot