• 1
  • 2
  • 3
piątek, 22 styczeń 2021 13:18

Jaka była przyczyna pożaru hotelu Amber Bay w Augustowie?

Napisała

Pożar hotelu Amber Bay w Augustowie wybuchł dnia 17 stycznia (niedziela) około godziny 14:00. Najpierw zajęło się poddasze, a następnie ogień zaczął rozprzestrzeniać się na dalsze części budynku. W związku z dużą skalą pożaru, do jego ugaszania zadysponowano kilkanaście jednostek straży pożarnej. Co było przyczyną tej tragedii? Postanowiliśmy dowiedzieć się, co zostało na tę chwilę ustalone.

Ogromny pożar hotelu Amber Bay, położonego przy ulicy Turystycznej nad jeziorem Białym w Augustowie, to ogromna strata dla jego właścicieli. Jak przy każdym tego typu wypadku, wszczęte zostało śledztwo, które ma na celu ustalenie przyczyny tego zdarzenia. Dziś (22 stycznia) próbowaliśmy uzyskać informacje na temat postępów w śledztwie.

Zapytaliśmy prokuratora, panią Joannę Gref-Drejer z Prokuratury Rejonowej w Augustowie, na jakim etapie znajdują się prace związane z ustalaniem przyczyn wybuchu pożaru w hotelu Amber Bay.

„Niestety na tę chwilę nic nie mogę powiedzieć, ponieważ wciąż prowadzimy czynności, zbieramy dowody. Obecnie nad wyjaśnieniem przyczyn pożaru pracuje biegły sądowy. Jeżeli praca biegłego ma być wykonana rzetelnie, to efekty będą znane dopiero za około miesiąc, raczej nie wcześniej. Wówczas będę mogła udzielić konkretnych informacji” – informuje pani prokurator.

Będziemy śledzić przebieg czynności wyjaśniających przyczynę tego nieszczęśliwego zdarzenia i przekazywać informacje na bieżąco.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot