• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 25 styczeń 2021 14:23

Uwaga na śnieżyce i zawieje śnieżne na Podlasiu

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Synoptycy zapowiadają, że w ciągu najbliższej doby na Podlasiu może spaść do 30 cm śniegu. Obfite opady białego puchu oraz silny wiatr potęgujący odczucie chłodu – tak ekstremalne zimowe warunki czekają mieszkańców województwa przez najbliższych kilkanaście godzin.

Prognozy napływające od synoptyków nie napawają optymizmem. W ciągu najbliższej doby na Podlasiu może spaść do 30 cm śniegu. W wielu miejscowościach w województwie już teraz obserwowane są silne opady białego puchu, a mają być one jeszcze intensywniejsze oraz przede wszystkim długotrwałe. W nocy z 25-go na 26-go stycznia ma również występować silny wiatr, który spowoduje zamiecie i zawieje śnieżne. Porywy, sięgające nawet 75 km/h, spotęgują również odczucie chłodu.

Dziś (25 stycznia) temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od -1°C do 1°C, zaś temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Jutro (26 stycznia), w związku z silnymi porywami wiatru, temperatura odczuwalna może spaść nawet do -7°C.

Najbliższa doba zapowiada się więc bardzo niekorzystnie. Należy zachować szczególną ostrożność na drogach oraz chodnikach. Sytuacja pogodowa ma się poprawiać od jutrzejszego popołudnia.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot