Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 25 styczeń 2021 21:41

Zima zbiera żniwo na Podlasiu. Zablokowane drogi, kolizje, wypadek śmiertelny [ZDJĘCIA]

Napisała

W związku z intensywnymi opadami śniegu oraz bardzo trudnymi warunkami na drogach w województwie podlaskim policja odnotowuje wiele zgłoszeń. Korki, kolizje, jeden wypadek śmiertelny – tak zima zbiera żniwo na Podlasiu. Zobacz zdjęcia!

Utrudnienia w ruchu odnotowano na przykład na drodze krajowej nr 19 na wysokości miejscowości Czartajew (powiat siemiatycki). Na 151 kilometrze drogi samochody ciężarowe miały tam problem z przemieszczaniem się.

Na drodze S8 na wysokości Jeżewa Starego w stronę Białegostoku oraz na wysokości Królowego Mostu w stronę Bobrownik również wystąpiły problemy. Z uwagi na złe warunki drogowe pojazdy ciężarowe zablokowały drogę, nie mogąc podjechać pod górkę. Podobnie na DK19 z Sokółki w kierunku przejścia w Kuźnicy.

O godzinie 18:50 policja otrzymała zgłoszenie o wypadku na drodze DK63 w miejscowości Mały Płock. Zderzyły się dwa pojazdy – samochód osobowy oraz ciężarówka. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca samochodu osobowego jechał od strony Łomży i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. W zdarzeniu zginęły dwie osoby – mężczyzna i kobieta, którzy podróżowali autem osobowym. Droga została zablokowana. Policja wyznaczyła objazd w Kisielnicy na Stawiski, a następnie drogą wojewódzką 647, zaś z Kolna w kierunku Nowogrodu.

W Białymstoku na ulicy Chrobrego silne porywy wiatru przewróciły drzewo.

Policja podlaska informuje, że tego typu nieszczęśliwych zdarzeń było zapewne o wiele więcej. Szczegóły poznamy jutro.