• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 26 styczeń 2021 15:12

Zima na podlaskich drogach – najnowsze informacje [ZDJĘCIA]

Napisała
KPP Siemiatycze KPP Siemiatycze

Trwające od wczoraj (25 stycznia) intensywne opady śniegu spowodowały paraliż na niektórych podlaskich drogach. Miały również miejsce liczne kolizje oraz jeden wypadek śmiertelny. To jednak nie koniec – dziś (26 stycznia) zima nadal nie odpuszcza. Informujemy o aktualnej trudnej sytuacji na drogach.

Policja podlaska poinformowała, że minionej doby odnotowano 97 kolizji w całym województwie (z czego 86 miało miejsce od godziny 12:00 do 23:59). Wczoraj na podlaskich drogach miały miejsce 3 wypadki, 3 osoby zostały ranne, były 2 ofiary śmiertelne. Informacje z dziś podają, że nastąpiły 33 kolizje oraz 1 wypadek (dane z godziny 11:00).

Dziś około godziny 3:00 w miejscu wyjazdu z miejscowości Trześcianka w kierunku miejscowości Narew (powiat hajnowski) pojazd ciężarowy wpadł do rowu. Nie powodowało to większych utrudnień w ruchu. Około 9:00 nastąpiła próba wyciągnięcia pojazdu z rowu. Ruch był w tym czasie zablokowany w obu kierunkach. Na szczęście udało się usunąć ciężarówkę. Droga jest już przejezdna.

Kolejny wypadek miał miejsce dziś po godzinie 6:00 na trasie Sejny – Giby (DK16 pomiędzy Pomorzem a Gibami) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem Volkswagena i Mercedesa. Wstępne informacje wskazują, że kierowca Mercedesa, jadący od granicy, wpadł w poślizg i zderzył się z Volkswagenem. Droga została zablokowana na czas akcji ratunkowej. Jedna z osób była zakleszczona w Volkswagenie. Wprowadzony został ruch wahadłowy.

Dziś około 8:50 na obwodnicy Stawisk doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Volkswagenem wpadł w poślizg i zderzył się ze stojącą przy pasie drogowym koparką, w której nikogo nie było. Kierowca Volkswagena został przewieziony do szpitala. Droga jest przejezdna, bez utrudnień.

Na wysokości miejscowości Baciki Bliższe (powiat siemiatycki DW 693) pojazd ciężarowy wpadł do rowu. Częściowo znajdująca się w rowie ciężarówka nie spowodowała większych utrudnień w ruchu.

Na DK19 w rejonie miejscowości Haćki służby zostały zadysponowane do wyciągnięcia pojazdu, który wjechał do rowu. Ruch był tam zablokowany w obu kierunkach. W tej chwili droga jest przejezdna.

Również na 13 km DW693 w rejonie miejscowości Baciki Bliższe samochód ciężarowy wpadł do rowu. Droga była zablokowana na czas wyciągania samochodu.

Na DK19 w rejonie miejscowości Andryjanki również pojawiły się utrudnienia w ruchu pojazdów, spowodowane śliską nawierzchnią.

W miejscowości Knorydy miała miejsce kolizja drogowa. Droga została zablokowana, ponieważ z rowu trzeba było wydobyć bus.

Na trasie DK19 od miejscowości Zabłudów w kierunku Bielska Podlaskiego wystąpiły utrudnienia w ruchu z uwagi na zalegający na drodze śnieg.

Na trasie DW 685 między miejscowościami Trześcianka – Narew nastąpiły utrudnienia ze względu na powalone drzewo. Ruch w tym miejscu przez jakiś czas odbywał się w sposób wahadłowy. W tej chwili droga jest już przejezdna.

Utrudnienia w ruchu pojawiły się również na DK19 na odcinku Siemiatycze - Wiercień Mały (powiat siemiatycki). W tym miejscu pojazdy ciężarowe nie są w stanie podjeżdżać pod wzniesienia.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot