• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 28 styczeń 2021 16:00

Augustowska szkoła w II etapie olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

Napisane przez KK
ZUS ZUS

Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych w  Białymstoku, Sokółce, Wysokiem Mazowieckiem, Grajewie, Suwałkach, Bielsku Podlaskim, Augustowie, Łomży, Czartajewie a także Ostrożanach i Niećkowie awansowali do wojewódzkiego etapu olimpiady. Będą teraz walczyć o udział w finale ogólnopolskim.

- Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 14 szkół średnich z naszego województwa. Ze względu na pandemię rozgrywka na poziomie pierwszym,  odbyła się przez Internet.  Uczniowie zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru o ubezpieczeniach społecznych. Zadanie wcale nie było łatwe.  Świadomość, że nie liczy się  tylko dobra odpowiedź ale i czas, wzbudzała w  młodzieży dodatkowy stres. Uczniowie z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku i Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem osiągając maksymalną ilość punktów, zakwalifikowali się do dalszych eliminacji. W uzyskaniu najlepszego wyniku nie przeszkodziło im trwające nauczanie zdalne, a tym samym ograniczone możliwości w  przyswojeniu niezbędnej wiedzy - mówi Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Drugi etap wojewódzki już niebawem, 19 marca. Wszystkie szkoły będą zmagały się w kolejnej turze, by wyłonić zwycięzcę reprezentującego nasze województwo podczas ogólnopolskiego finału. Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach społecznych to konkurs organizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz siódmy. Co roku cieszy się  coraz większym zainteresowaniem. Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, takie jak laptopy, tablety, czytniki e-booków. Dzięki umowom podpisanym przez ZUS ze szkołami wyższymi, laureaci olimpiady otrzymają także dodatkowe punkty w rekrutacji, jak również indeksy na uczelnie.

Augustowskie Centrum Edukacyjne uplasowało się ex aequo, razem z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białymstoku oraz z Zespołem Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie, na trzecim miejscu. Augustowski zespół tworzyły Julita Karczewska, Katarzyna Szyperek oraz Oliwia Zalewska.

Gorąco gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie naszych uczestników w dalszych zmaganiach w kolejnym etapie.

Katarzyna Krupicka
Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot