• 1
  • 2
  • 3
piątek, 29 styczeń 2021 13:55

Cyberświadomi, cyberbezpieczni

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Niemiłe, obraźliwe, wulgarne komentarze w sieci to niestety już prawie codzienność i mroczna strona internetu. Na wpisy hejterów natykamy się niemal pod każdym opublikowanym tam tekstem. Bardzo często zawierają one wulgarne wyzwiska, ośmieszanie oraz poniżanie. Podczas zajęć on-line, augustowska policjantka rozmawia z młodzieżą o zagrożeniach płynących z internetowego hejtu.

Policjantka z Augustowa prowadzi cykl spotkań z uczniami Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. Podczas  wirtualnych lekcji mundurowa podkreśla fakt, że korzystając z internetu należy pamiętać o tym, że jest on z jednej strony ogromnym źródłem wiedzy, ale niesie rówież ze sobą różnego rodzaju zagrożenia. Wśród zagadnień poruszonych przez policjantkę są również zagrożenia wynikające z publikowania informacji osobistych, spotkania internetowe z nieznajomymi, czy też prześladowanie, nękanie i wyśmiewanie w sieci. Uczestnikom spotkań zwrócono również uwagę nie tylko na niebezpieczeństwa, ale omówiono także sytuacje, w których młodzi internauci mogą narazić się na odpowiedzialność za popełniane czyny karalne.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot