• 1
  • 2
piątek, 29 styczeń 2021 14:43

Łóżka tapicerowane do sypialni

Napisane przez RED

Łóżko to bez wątpienia najważniejszy mebel w sypialni. Modele tapicerowane, które mają dekoracyjne wezgłowie, nie tylko efektownie wyglądają, ale także świetnie się sprawdzają, gdy chcemy wygodnie się oprzeć i poczytać książkę przed snem. Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko tapicerowane?

Co to jest łóżko tapicerowane?

Łóżka tapicerowane to meble, których boki i zagłówek są obite materiałem. Do tych modeli zalicza się także łóżko kontynentalne, ale różnica polega w ich budowie. Wygląd zagłówka, jego kształt oraz forma, w dużym stopniu wpływają na to, do jakiej aranżacji można dopasować mebel. Tapicerowane zagłówki, które mają proste przeszycia i nie mają zdobień, idealnie wkomponują się w nowoczesne sypialnie, natomiast te pikowane w romby i z ozdobnymi guzikami, świetnie wpasują się w klimat klasycznego wnętrza. Tutaj od razu możemy dodać praktyczną wskazówkę. Jeśli łóżko tapicerowane chcemy umieścić w sypialni na poddaszu, to powinniśmy sprawdzić, czy jego wysokość wraz z zagłówkiem będzie pasować do ilości wolnej przestrzeni w miejscu, gdzie planowaliśmy je postawić.

Łóżko tapicerowane z szufladą czy pojemnikiem?

Łóżka tapicerowane i kontynentalne wyglądają podobnie, jednak różnią się wysokością. Wpływ na to ma przede wszystkim konstrukcja obu modeli. W przypadku łóżka kontynentalnego, budowa opiera się na skrzyni, która może być pusta lub zawierać np. wkład ze sprężynami. Kolejną warstwą jest materac właściwy, a na samym końcu znajduje się topper. Takie rozwiązanie zapewnia wysoką jakość i komfort snu.

W przypadku klasycznych łóżek tapicerowanych stelaż jest najczęściej montowany fabrycznie, ale sam materac trzeba kupić już oddzielnie. Wielu producentów wyposaża także skrzynie mebli do spania w pojemnik na pościel z automatem wspomagającym ich rozkładanie. Dzięki temu możemy zyskać dużo przestrzeni, w której najczęściej będziemy przechowywać dodatkowe poduszki, kołdry, czy też inne przedmioty niemieszczące się w szafie. Pojemnik może się otwierać na boki lub do góry.

Alternatywą dla tego rozwiązania jest szuflada na pościel, którą także można wysuwać z przodu lub z boku. Jest ona polecana szczególnie tym użytkownikom, którzy możliwość segregowania przechowywanych rzeczy przedkładają nad ilość dodatkowego miejsca. Wybierając opcję z szufladami, należy pamiętać, aby zostawić wystarczająco dużo przestrzeni, aby je wysuwać.

Optymalne wymiary łóżka tapicerowanego

Na rynku najwięcej dostępnych jest łóżek tapicerowanych dla dwóch osób, co nie oznacza, że nie można znaleźć modeli jednoosobowych. Szeroką gamę pierwszego wariantu można znaleźć na https://sembella.pl/produkty/lozka-kontynentalne-i-tapicerowane/. Charakteryzują się one wysoką jakością wykonania oraz dbałością o każdy detal. Jeśli chodzi o wymiary łóżek tapicerowanych, to im więcej będzie miejsca do spania, tym będzie nam wygodniej. Dlatego też minimalna szerokość dla jednej osoby dorosłej nie może być mniejsza niż 80 cm, a dla dwóch mniejsza niż 160 cm. Długość łóżka powinna być minimum o 20 cm większa niż nasz wzrost. Oczywiście wybierając łóżko tapicerowane do sypialni, należy jeszcze uwzględnić ilość wolnej przestrzeni na jego ustawienie oraz wystrój wnętrza.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.