• 1
  • 2
  • 3
piątek, 29 styczeń 2021 17:30

Pomocni zimą [ZDJĘCIA]

Napisane przez KZ
POSG POSG

Intensywne opady śniegu w ostatnich dniach spowodowały wiele utrudnień mieszkańcom województwa podlaskiego. Wiele przygranicznych miejscowości zostało odciętych od świata. Ich mieszkańcy mogą liczyć na pomoc funkcjonariuszy z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas realizacji swoich zadań związanych z ochroną granicy państwowej przy obecnych, niekorzystnych warunkach atmosferycznych odwiedzają ludzi, którzy niejednokrotnie są odcięci od świata i potrzebują wsparcia i pomocy. Intensywne opady śniegu uniemożliwiły osobom niepełnosprawnym, starszym i samotnym dotarcie do sklepu, apteki czy lekarza, a małym dzieciom dojazd do szkoły i przedszkola. Funkcjonariusze pomagają odśnieżać posesje jak też i dojścia do nich, usuwać nasypy śnieżne z budynków mieszkalnych, przynosić opał do domu, dowozić chorych do szpitali i robić zakupy. Pomagają również wyciągać pojazdy z zaśnieżonych poboczy dróg i zasp.

Dzięki obecności Straży Granicznej mieszkańcy pogranicza przyznają, iż czują się pewniej wiedząc, że co pewien czas w okolicach ich domostw pojawia się patrol Straży Granicznej, na pomoc którego zawsze mogą liczyć.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot