• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 01 luty 2021 17:00

WOŚP w Augustowie – mieszkańcy byli bardzo hojni

Napisała
Podaruj szpik Basi Podaruj szpik Basi

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała wczoraj (31 stycznia) po raz 29-ty. W zbiórce pieniędzy na szczytny cel nie przeszkodził nawet koronawirus. W Augustowie udało się zgromadzić sporą ilość funduszy, a to jeszcze nie koniec. Cały czas trwa bowiem zliczanie zebranej kwoty.

Wczoraj (31 stycznia), jak co roku, w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Również w Augustowie mieszkańcy świętowali oraz zbierali pieniądze na szczytny cel.

Datki można było tradycyjnie wrzucać do puszek WOŚP, z którymi po ulicach miasta przechadzało się 60-ciu wolontariuszy, czy wkładać je do puszek stacjonarnych, umieszczonych w kilkunastu augustowskich sklepach. Dowolną sumę pieniędzy można było również przekazać nie wychodząc z domu – przelać ją do eSKARBONKI lub licytując dany przedmiot na specjalnej aukcji Allegro.

W ramach 29. Finału WOŚP w dniu 31 stycznia zorganizowano również bieg „GORĄCE SERCA”, z którego opłaty startowe w całości trafiły na konto WOŚP Augustów. Zorganizowano także przegląd teatralny „SCENKA”, w ramach którego soliści-recytatorzy z klas 0 – 3 mogli przesyłać swoje nagrania, a jego finał był transmitowany online. W Internecie odbył się również spektakl „Królowa dancingu”, konkurs plastyczny „POMAGANIE JEST FAJNE” oraz „FINAŁ Z GŁOWĄ” – konkurs na hasło Finałowe.

Jak co roku, miał również miejsce „MUZYCZNY FINAŁ WOŚP”. Tym razem jednak online.

Wiele pracy w przeprowadzenie całego przedsięwzięcia włożyli organizatorzy oraz wolontariusze. Nie odbyłoby się ono również bez udziału sponsorów, partnerów, artystów, no i oczywiście ofiarodawców.

Ile w tym roku udało się zebrać w Augustowie? Znane są już wstępne wyniki zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w mieście. Na chwilę obecną stan puszek wynosi 62 702,85 zł. To jednak nie jest cała zebrana kwota, ponieważ nie wszystkie pieniądze zostały zliczone. Nie zawiera ona jeszcze wpłat z biegu, podsumowania aukcji Allegro i kwot z eSkarbonki.

Już na tę chwilę można jednak powiedzieć, że augustowianie byli bardzo hojni. Serdecznie dziękujemy za wspólne granie!

Źródło: wospaugustow.pl

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot