• 1
  • 2
  • 3
środa, 03 luty 2021 13:29

Spółka nie płaciła VAT. Ograbiła skarb państwa na prawie 4 mln zł

Napisała
KAS KAS

Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Ministerstwo Finansów wykryły, że działająca w Polsce brytyjska spółka, nie płaci podatku VAT. Firma zajmująca się handlem elektroniką naraziła Skarb Państwa na stratę blisko 4 mln zł. Wobec spółki wszczęto kontrolę celno-skarbową i zablokowano na jej rachunkach ponad 500 tys. zł.

Analitycy z podlaskiej KAS i Ministerstwa Finansów wykryli, że jedna z brytyjskich firm unika płacenia podatku VAT. Firma zajmuje się m.in. wysyłkową sprzedażą elektroniki na terenie Polski.

Spółka nie zarejestrowała się jako podatnik podatku od towarów i usług i nie składała deklaracji oraz plików JPK_VAT w żadnym z polskich urzędów skarbowych. Firma nie zarejestrowała się także dla potrzeb VAT na terytorium Wielkiej Brytanii i nie posiada tam aktywnego numeru VAT.

W związku z narażeniem Skarbu Państwa na stratę blisko 4 mln zł z tytułu należnego podatku VAT oraz wykorzystania sektora finansowego do oszustw podatkowych, na rachunkach bankowych brytyjskiej firmy zablokowano ponad 500 tys. zł. Wobec spółki wszczęta została kontrola celno-skarbowa. Sprawa jest rozwojowa.

Źródło: KAS

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot