• 1
  • 2
  • 3
środa, 03 luty 2021 14:27

Uwaga! Znów intensywnie sypnie

Napisała

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś (3 lutego) ostrzeżenie dla 14 powiatów województwa podlaskiego. Trzeba się dobrze przygotować na ponowny atak zimy.

Niebezpiecznym zjawiskiem, przed którym ostrzegają synoptycy z IMGW są intensywne opady śniegu, którego stopień zagrożenia został sklasyfikowany jako pierwszy. Niekorzystna aura może wystąpić w powiatach: augustowskim, białostockim, grajewskim, kolneńskim, łomżyńskim, monieckim, sejneńskim, sokólskim, suwalskim, wysokomazowieckim, zambrowskim oraz w Białymstoku, Łomży i Suwałkach.

„Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym i silnym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 8 cm do 13 cm” – możemy przeczytać w ostrzeżeniu IMGW.

Należy również bardzo uważać na drogach oraz chodnikach, ponieważ synoptycy ostrzegają przed oblodzeniem, które będzie występować ze względu na opady mokrego i zamarzającego śniegu.

Niebezpieczne warunki atmosferyczne mogą występować od godziny 22:00 dnia 03.02.2021 do godziny 10:00 dnia 04.02.2021. Prawdopodobieństwo pojawienia się silnych opadów śniegu to 80 procent.

Źródło: IMGW

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot