• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 04 luty 2021 17:00

Czy augustowski szpital znów przyjmie niecovidowych pacjentów?

Napisała

Jakiś czas temu pojawił się plan przekształcenia szpitala w Augustowie w placówkę hybrydową. Oznaczałoby to, że oddziały byłyby ponownie otwarte dla wszystkich pacjentów. Czy dojdzie to do skutku?

Zarząd powiatu, rada społeczna oraz dyrektor szpitala 27 stycznia wystąpili do wojewody podlaskiego z wnioskiem o zezwolenie na otwarcie w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Augustowie oddziałów, które funkcjonowały przed przekształceniem placówki w szpital jednoimienny. Taką decyzje może bowiem podjąć, w oparciu o obecną ocenę zachorowań na Covid-19, jedynie wojewoda.

Jak wiadomo, augustowski szpital dysponuje 150 łóżkami covidowymi. Na złożenie wyżej wymienionego wniosku do wojewody pozwolił styczniowy spadek zachorowań. Sytuacja związana z pandemią jest jednak dynamiczna – liczba zachorowań zmienia się z dnia na dzień i w tej chwili w augustowskiej placówce znów przebywa większa liczba chorych na Covid-19.

„Niestety myślę, że na chwilę obecną nie ma sensu mówić o zmianach, ponieważ jeżeli w styczniu pacjentów chorych na Covid-19 mieliśmy około 70, to teraz ich liczba znacznie się zwiększyła i jest ich około 100. Poza tym procedura przekształcenia szpitala jednoimiennego w hybrydowy nie jest prosta. Czekamy na rozwój sytuacji i decyzję wojewody” – mówi zastępca dyrektora szpitala, pani Wioletta Tomaszycka-Bednarczyk.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot