• 1
  • 2
  • 3
piątek, 05 luty 2021 18:00

Nielegalny tytoń w jednym z augustowskich domów

Napisane przez AM
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli krajankę, gilzy papierosowe oraz nielegalne gotowe już papierosy. Wprowadzenie nielegalnego towaru na rynek naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 2 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

Augustowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ustalili, że w jednym z domów na terenie miasta może znajdować się nielegalny susz tytoniowy. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. We wtorek, kryminalni znaleźli w domu 58-latka krajankę tytoniu, maszynkę do nabijania papierosów, gilzy papierosowe oraz 80 sztuk papierosów własnej produkcji. Mieszkaniec miasta usłyszał zarzut produkcji papierosów bez wymaganego wpisu do rejestru producentów. Wprowadzenie nielegalnego towaru na rynek naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 2 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

Za wyrabianie wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych, grozi kara pozbawienia wolności do roku.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot