• 1
  • 2
  • 3
piątek, 05 luty 2021 23:19

Hotele ponownie otwarte. Czy augustowskie miejscówki przeżyją oblężenie?

Napisała

Na piątkowej konferencji szef rządu poinformował o luzowaniu obostrzeń. Od 12 lutego czynne mogą być m.in. hotele, kina, teatry, baseny czy stoki narciarskie. W niektórych częściach Polski, już w trakcie ogłaszania szczegółów luzowania restrykcji, rozdzwoniły się telefony z rezerwacjami na nadchodzące Walentynki. Czy augustowskie hotele również przeżyją w tym czasie oblężenie?

Częściowe otwarcie hoteli w błyskawicznym tempie pokazało, jak bardzo Polacy są spragnieni powrotu do normalności. Między innymi do pensjonatów w Szczyrku zaczęły masowo napływać maile z rezerwacjami. Urywały się też telefony od ludzi, którzy chcieli zarezerwować pobyt na zbliżające się Walentynki.  A że wolnych pokoi w miejscach noclegowych, według nowych ustaleń, dostępna może być jedynie połowa, więc nie było czasu do stracenia.

Czy w Augustowie hotelarze i właściciele pensjonatów również przeżyli podobne oblężenie? Postanowiliśmy się tego dowiedzieć.

„Bardzo się cieszymy, że w końcu będą poluzowane zakazy dotyczące branży hotelarskiej. Przyznam, że czekaliśmy dziś na telefony, ale te które były, dotyczyły spotkań biznesowych. Dziś klienci pytali również o pobyty wakacyjne i już mamy kilka rezerwacji na lato” – mówi pracownica jednego z augustowskich hoteli.

W innym miejscu, które oferuje wynajem pokoi, od właścicielki otrzymaliśmy następujące informacje.

„Może telefony się nie urywały, ale mamy w końcu konkretne rezerwacje na najbliższe dwa weekendy. Osobiście dziś odnotowałam rezerwację na weekend, co bardzo mnie ucieszyło. Ogłoszone poluzowania to świeża sprawa, więc mam nadzieję, że będą kolejne telefony. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na przyjęcie gości, oczywiście w reżimie sanitarnym”.

Kolejny hotel nie miał już niestety tyle szczęścia, co dwa poprzednie.

„Mamy kilka rezerwacji na lipiec i sierpień. Niestety dziś nikt nie zadzwonił, ale czekamy” – poinformowała nas pracownica tego miejsca.

Przedsiębiorcy z branży hotelarskiej cieszą się, że w końcu obostrzenia zostały nieco poluzowane, ale jednocześnie nie kryją obaw, że za dwa tygodnie znów zostaną one cofnięte.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot