• 1
  • 2
sobota, 06 luty 2021 11:51

Zapraszamy na trasę narciarską

Napisane przez KC
Fot. Marek Węgrzynowicz - Nadleśnictwo Augustów Fot. Marek Węgrzynowicz - Nadleśnictwo Augustów

Warunków do uprawiania narciarstwa w Puszczy nie mieliśmy od kilku lat. I nasza trasa narciarska wokół rezerwatu Stara Ruda nie miały żadnego zastosowania aż do teraz.

 

Jak długo poleży śnieg nie wiemy, ale przynajmniej na najbliższy weekend chcieliśmy sprawić radość miłośnikom nart biegowych, pewnie już nieźle obrosłych kurzem.

Jeśli żadne nadzwyczajne klęski (odpukać) nie przeszkodzą, od piątkowego popołudnia będzie przygotowany nie tylko szlak wokół Starej Rudy mający swój początek na rogatkach Studzienicznej (wylot na Sajenek) ale także kilkukilometrowa trasa łącząca go z miastem - początek na Szosie Grodzieńskiej zaraz za mostem na kanale Bystrym (lewa strona szosy), przekroczenie toru w Silikatach i powrót w las pierwszą drogą w prawo i dalej nad Sajenkiem do rogatek Studzienicznej.

Cały ten odcinek stanowi część Szlaku Konnego Puszczy Augustowskiej i Mazur a zatem jest oznakowany emblematem zielonego proporczyka (to tak na wypadek gdyby kolejny opad śniegu zamaskował ślady znacznika). Sama trasa narciarska oznaczona została niebieskim paskiem na pomarańczowym tle. Zatem smarujcie narty – chyba na śnieg suchy i uważajcie na śniegowe nawisy. Okiść nie jest już tak groźna jak przed tygodniem ale lepiej dmuchać na zimne.


                                                                                                    Miłej zabawy

 

        Karol Chodkiewicz

Źródło: Nadleśnictwo Augustów

                                                                    Poniżej  mapa z zaznaczonym przebiegiem trasy narciarskiej.

 


Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.