• 1
  • 2
piątek, 12 luty 2021 11:24

Wyprzedzał pomimo zakazu i zakrętu

Napisane przez RED

Kamera radiowozu podlaskiej grupy Speed nagrała niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy tira. Obywatel Litwy jadąc krajową "ósemką" wyprzedzał na zakręcie i zlekceważył inne przepisy drogowe. Do zdarzenia doszło w miejscowości Chodorówka w powiecie sokólskim. 45-letni kierowca volvo został ukarany mandatem.

Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli tira, którego kierowca jadąc krajową "ósemką" wyprzedzał na zakręcie inny pojazd. Do zdarzenia doszło we wtorek, po 19, na trasie między Białymstokiem a Augustowem. Kierowca volvo w miejscowości Chodorówka zdecydował się na ten manewr pomimo zakazu wyprzedzania. Obywatel Litwy zlekceważył przy tym również linię ciągłą. 45-letni pirat drogowy został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych. 

Nieprawidłowe wyprzedzanie, to jedna z częstych przyczyn wypadków drogowych. Jest to manewr, który może być szczególnie niebezpieczny, ponieważ wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z ryzyka i
bagatelizuje przepisy. Dlatego policjanci szczególnie uważnie przyglądają się kierowcom, którzy wyprzedzają w nieprawidłowy sposób i powodują zagrożenie na drodze.

Źródło : podlaska.policja.gov.pl

Media

Wyprzedzał pomimo zakazu i zakrętu
Gruby Benek