• 1
  • 2
poniedziałek, 15 luty 2021 09:45

Wpadła, bo miała charakterystyczne znamiona na szyi

Napisane przez KM

Podlascy policjanci w Wielkopolsce zatrzymali 69-letnią mieszkankę Wrześni. Kobieta pod pretekstem odszkodowań za przymusową pracę w III Rzeszy zdobywała zaufanie domowników i kradła ich pieniądze. Pokrzywdzeni mieszkańcy Podlasia oszacowali straty na ponad 40 tysięcy złotych. 69-latka usłyszała już cztery zarzuty kradzieży. Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy podejrzewają, że kobieta pod tą legendą mogła działać w całym kraju
Podlascy policjanci, współpracując z funkcjonariuszami z wielkopolskiej Policji, po blisko 3 latach zatrzymali 69-latkę podejrzaną o kradzieże pieniędzy.

 

Kobieta wpadła w ręce mundurowych tydzień temu w swoim domu we Wrześni. Do kradzieży doszło na przełomie czerwca i września 2018 roku. Jak ustalili śledczy podejrzana pod pretekstem wypłaty odszkodowań za przymusową pracę w III Rzeszy wchodziła do domów pokrzywdzonych. Podczas dalszej rozmowy zdobywała ich zaufanie, a następnie wykorzystując nieuwagę domowników zabierała z ich mieszkań pieniądze, a na terenie powiatu sokólskiego również biżuterię. Działając w ten sposób okradła mieszkańców powiatu augustowskiego, sejneńskiego oraz sokólskiego. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 40 tysięcy tysięcy złotych.

Nad ustaleniem osoby odpowiedzialnej za te kradzieże pracowali policjanci z komend powiatowych, na terenie których doszło do tych zdarzeń oraz kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. To właśnie ustalenia jednego z nich  dały nowe światło na tę sprawę. Śledczy pracując przy innej sprawie, rozpoznał podejrzaną po charakterystycznych znamionach na szyi. Tę szczególną cechę w wyglądzie kobiety potwierdzili również pokrzywdzeni, którzy ją rozpoznali. Zabezpieczony na miejscu zdarzenia materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 69-latce czterech zarzutów. Jednak to nie koniec tej sprawy. Jak informują policjanci ma ona charakter rozwojowy i nie wykluczają, że kobieta działając pod tą legendą okradała mieszkańców całego kraju. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

 KPP w Augustowie

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek