Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 15 luty 2021 10:52

Posiedzenie Komisji Uzdrowiskowej zakończone recitalem na saksofonie

Napisane przez KR

Posiedzenie Komisji Uzdrowiskowej Rady Miejskiej w Augustowie miało dość nietypowe zakończenie. Jeden z członków, biorący udział w spotkaniu Bogusław Falkowski zagrał mini recital na saksofonie. Koncert wywołał pozytywne emocje wśród radnych.

 

Podczas debatowania nad powstaniem Królewskiego Parku Uzdrowiskowego, radna Alicja Dobrowolska przedstawiła pomysł, aby oprócz ławeczki Marii Koterbskiej powstały inne tego typu obiekty, np. ławeczka poświęcona pamięci Piotra Szczepanika. Do jej słów w swojej wypowiedzi odniósł się Bogusław Falkowski.

„Muzyka jest bardzo mi bliska. Szczepanika bardzo lubię, panią przewodniczącą zapraszam do pianina, do mnie pod kominek, zagram wszystkie przeboje od „Kormoranów…” po „Kochać…”kończąc – powiedział. Podając przykład Marii Koterbskiej, która zrobiła miastu wielką reklamę piosenką „Augustowskie noce”, pan Falkowski wpadł na pomysł zrobienia nowych aranżacji tej piosenki w wykonaniu innych artystów.

„Dzisiaj dałem próbkę „Augustowskich nocy” na saksofonie. Nie wiem, czy pan przewodniczący słyszał?” – zwrócił się do radnego Dariusza Ostapowicza. „Tak, słyszałem. Traktowałem to jako bardzo przyjazną zapowiedź prowadzenia komisji” – odpowiedział Dariusz Ostapowicz.

W tym momencie z ust Bogusława Falkowskiego padła interesująca propozycja.

„O ile pan przewodniczący by chciał, to na zakończenie może jeszcze bym się zmobilizował i jeszcze raz bym zagrał na żywo”. Przewodniczący komisji pozytywnie zareagował na ten pomysł. „Bardzo chętnie wysłuchamy. Myślę, że będzie to dobrym zwieńczeniem dzisiejszego rzeczowego spotkania” – wyraził swoją aprobatę.

Kiedy spotkanie radnych zaczęło dobiegać końca, przewodniczący komisji nie zapomniał o obietnicy Bogusława Falkowskiego. Po wyczerpaniu przez zgromadzonych wszystkich zaplanowanych tematów, wywołał go do głosu: „Panie Bogusławie, proszę o zwieńczenie naszego spotkania mini recitalem”.

Obietnica została dotrzymana i już po chwili wybrzmiał kojący głos saksofonu, grający „Augustowskie noce”. W ten oto sposób, pomimo wcześniejszych różnic zdań, radni, uśmiechem na twarzach oraz oklaskami, zakończyli posiedzenie komisji.