• 1
  • 2
czwartek, 18 luty 2021 16:51

Zapadła decyzja w sprawie augustowskiego szpitala

Napisała

Dnia 27 stycznia zarząd powiatu, rada społeczna oraz dyrektor augustowskiego szpitala wystąpili do wojewody podlaskiego z wnioskiem o zezwolenie na przekształcenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Augustowie w placówkę hybrydową. Znamy decyzję w tej sprawie.

Przekształcenie augustowskiego szpitala w placówkę hybrydową oznaczałoby ponowne otwarcie oddziałów dla wszystkich pacjentów. Jednak taką decyzję, w oparciu o obecną ocenę zachorowań na Covid-19, mógł podjąć jedynie wojewoda.

Zarząd powiatu, rada społeczna oraz dyrektor augustowskiej placówki złożyli wniosek w tej sprawie, ponieważ w styczniu odnotowano spadek zachorowań na Covid-19. Rozmowa, którą przeprowadziliśmy na początku lutego z zastępcą dyrektora szpitala, panią Wiolettą Tomaszycką-Bednarczyk, już na tamtą chwilę nie dawała zbytnich nadziei na pozytywne rozpatrzenie wniosku przez wojewodę.

„Niestety myślę, że na chwilę obecną nie ma sensu mówić o zmianach, ponieważ jeżeli w styczniu pacjentów chorych na Covid-19 mieliśmy około 70, to teraz ich liczba znacznie się zwiększyła i jest ich około 100” – informowała nas pani dyrektor.

Te słowa potwierdziły się, ponieważ wojewoda podlaski nie wyraził zgody na przekształcenie augustowskiego szpitala w placówkę hybrydową. W lutym nastąpił bowiem wzrost liczby chorych na Covid-19 i na 150 łóżek, którymi dysponuje placówka, ponad połowa jest zajęta.

Gruby Benek