• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 18 luty 2021 18:07

Do Augustowa powraca strefa płatnego parkowania

Napisała

Mieszkańcy opowiedzieli się za powrotem strefy płatnego parkowania do centrum miasta. Władze przychyliły się do ich zdania i już wkrótce za zatrzymanie się samochodem w wyznaczonych miejscach trzeba będzie uiszczać stosowną opłatę.

„Przeprowadziliśmy plebiscyt wśród mieszkańców Augustowa, który dotyczył utworzenia stref płatnego parkowania i zdecydowana większość opowiedziała się za tą opcją” – mówi Filip Chodkiewicz, zastępca burmistrza.

Przypomnijmy, że strefa płatnego parkowania już funkcjonowała w Augustowie. W 2019 roku, ze względu na problemy z zaparkowaniem, zdecydowano się na jej przywrócenie. Niestety, w wyniku dwóch ogłoszonych przetargów, żadna firma nie wyraziła chęci pełnienia funkcji operatora tej strefy. Pod koniec 2020 roku, po kolejnym przetargu, zgłosiła się firma z Grudziądza i to właśnie z nią, jeszcze w lutym 2021 roku, miasto ma podpisać umowę.

„Strefa płatnego parkowania zacznie obowiązywać od maja. Czekamy na akceptację powiatu, ponieważ część ulic objętych strefą należy do miasta, a część do powiatu. Zatem część opłat przeznaczona będzie na koszty utrzymania operatora strefy, część trafi do kasy miejskiej, a część do kasy powiatu. Strefa płatnego parkowania obsługiwana będzie przez firmę, która wygrała przetarg. Do obowiązków operatora należeć będzie m.in. instalacja nowych parkometrów, w których płatności będą dokonywane bezgotówkowo, kartą lub przy pomocy specjalnej aplikacji. Firma będzie dokonywała rozliczeń i utrzymywała strefę płatnego parkowania w dobrym stanie” – poinformował nas zastępca burmistrza.

Pytaliśmy również zastępcę, czy w związku z powstaniem nowej strefy płatnego parkowania wzrośnie wysokość opłat.

„Opłaty nie ulegną podwyższeniu. Pozostaną na tym samym poziomie co poprzednio, czyli 1 złoty za godzinę poza sezonem i 2 złote za godzinę w sezonie” – usłyszeliśmy od naszego rozmówcy.

Strefa płatnego parkowania to ponad 400 miejsc parkingowych.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot