• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 22 luty 2021 16:00

Przed nami „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”

Napisane przez AM
KPP Augustów KPP Augustów

Od 22 lutego rusza kolejna edycja „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Inicjatorem akcji jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Augustowscy policjanci wzorem lat ubiegłych aktywnie włączają się w obchody. Funkcjonariusze zachęcają osoby pokrzywdzone przestępstwem do skorzystania z możliwości uzyskania informacji bądź porady.

Od poniedziałku 22 lutego rusza kolejna edycja „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, której organizatorem i pomysłodawcą jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Jak co roku, również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, chętnie włączają się w obchody. Oczywiście okres tygodnia jest tutaj tylko symboliczny. Jego zadaniem jest poświęcenie szczególnej uwagi osobom, które w różnych okolicznościach stały się ofiarami przestępstw. Pokrzywdzeni często nie mają świadomości o dostępnych rozwiązaniach prawnych, z których mogliby skorzystać. Dlatego tak ważnym jest, chociażby zapewnienie dostępności specjalistów z dziedziny prawa.

Podczas wyznaczonych dyżurów od 22 do 28 lutego, będzie można skontaktować się telefonicznie z mundurowymi pod numerem 47 715 62 57/ 47 715 62 08 w godzinach 9-15, którzy udzielą osobom zainteresowanym informacji na temat przysługujących im praw. Wytłumaczą również obowiązujące procedury prawne oraz wskażą instytucje niosące pomoc w sytuacjach kryzysowych.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot