Wydrukuj tę stronę
środa, 24 luty 2021 12:23

Wyprzedzał na wzniesieniu między Białymstokiem a Augustowem. Nagrała go tylna kamera radiowozu [WIDEO]

Napisała
Policja Podlaska / Facebook Policja Podlaska / Facebook

Kamera radiowozu policjantów z podlaskiej grupy Speed nagrała niebezpieczny manewr kierowcy volvo. Okazał się nim 44 letni obywatel Białorusi. Mężczyzna za wyprzedzanie przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia został ukarany wysokim mandatem.

W drugą niedzielę lutego, w rejonie miejscowości Ostrówek, kamera nieoznakowanego radiowozu policjantów z grupy Speed nagrała niedozwolony manewr kierowcy volvo. Do zdarzenia doszło na niebezpiecznym odcinku krajowej "ósemki" pomiędzy Białymstokiem a Augustowem. Kierowca volvo jadąc w kierunku Białegostoku wyprzedził tira nie stosując się do znaku P-3 "linia jednostronnie przekraczalna" i kontynuował swój manewr dojeżdżając do wierzchołka wzniesienia. Chwilę później został zatrzymany do kontroli przez patrolujących drogę policjantów z podlaskiej grupy Speed, którzy niebezpieczny manewr 44 letniego obywatela Białorusi nagrali tylną kamerą radiowozu. Za swoje niebezpieczne zachowanie kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Droga krajowa numer 8 pomiędzy Białymstokiem a Augustowem jest szczególnie patrolowana przez policjantów z drogówki, w tym mundurowych z grupy Speed. Częste patrole wynikają z tragicznych zdarzeń drogowych, które wydarzyły się w ubiegłych latach.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, szczególnie na drodze pomiędzy Białymstokiem a Augustowem.

 


Źródło: Policja Podlaska