• 1
  • 2
środa, 24 luty 2021 13:38

Ostrzeżenie przed niebezpiecznym zjawiskiem

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Warszawie ostrzega przed niebezpiecznym zjawiskiem, które może pojawić się w województwie podlaskim.

Informację o niebezpiecznym zjawisku przekazało dziś Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Warszawie. Chodzi o wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Stopień zagrożenia określono na II.

„W związku z prognozowanym spływem wód roztopowych przewiduje się wzrost poziomu wody w rzekach do strefy wody wysokiej, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych. Miejscami, w związku z utrzymującymi się zjawiskami lodowymi, mogą wystąpić utrudnienia przepływu i związane z tym większe wahania stanu” – możemy przeczytać w komunikacie.

Ostrzeżenie jest ważne od godziny 13:00 dnia 24.02.2021 do godziny 13:00 dnia 26.02.2021 i swoim zasięgiem obejmuje całe województwo podlaskie. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 75 procent.

Źródło: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Warszawie

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.